Talenty pro firmy „T – PROFI“

8.2.2017by admin
2017_Talenty_pro_firmy.jpg

V Ústí nad Orlicí se v úterý 24. ledna 2017 uskutečnilo krajské kolo týmové soutěže TALENTY PRO FIRMY „T – PROFI“, jehož pořadatelem byla Hospodářská komora Pardubického kraje. Cílem této celorepublikové akce je podpořit zájem o technické obory prostřednictvím spolupráce mezi regionálními zaměstnavateli, středními a základními školami. Zúčastněná družstva jsou složená z tří žáků a pedagoga (jak základní, tak i střední školy) a zástupce firmy.

 

Náplní soutěže bylo sestavení a oživení funkčního modelu tiskařského lisu (zásobník, dopravníkový pás s podavačem a razidlem k potisku žetonů) v časovém limitu tří hodin. Stroj byl stavěn ze stavebnice Merkur podle přiloženého montážního postupu, který se skládal ze třinácti dílčích návodů. Výsledkem práce dětí byl lisem potištěný žeton s logem soutěže. Protože šlo o těžký úkol, museli se se svými radami zapojit i učitelé. Sestavení základní konstrukční části bylo úkolem mladších žáků, ti středoškolští tvořili pohonnou jednotku. Pedagogický doprovod mohl soutěžícím pomáhat jen organizačně a radou.

Tým Kovolisu Hedvikov tvořili žáci pátého ročníku ZŠ – Jiří Holeček, Josef Málek a Zdeněk Tichý, studenti druhého ročníku SOŠ technické – Jiří Volejník, Pavel Skála a Lukáš Tesař a pedagogický doprovod Tomáš Plítek, Michal Šrámek a František Kučera. Všichni účastníci soutěže si zaslouží pochvalu, neboť prokázali množství manuální zručnosti, důvtipu, představivosti, týmové spolupráce a soutěživosti. Naše družstvo si vedlo dobře, ukončilo práci jako první v zadaném časovém limitu. Dopustilo se však drobných chybiček, které jej odsunuly na konečné třetí místo.

Autor: František Kučera, zástupce ředitele ZŠ Třemošnice