O SPOLEČNOSTI

Rodinná firma

Ve firmě Kovolis Hedvikov se zaměřuje na výrobu hliníkových odlitků pro celý svět. I přes množství mezinárodních spoluprací si držíme již přes dvě století prostředí rodinné firmy v čistě českém vlastnictví. A v tom možná tkví náš úspěch.

Dobře víme, že za kvalitně odvedenou prací stojí silný tým šikovných a spokojených lidí. Stejně jako výrobní stroje, i zaměstnanci potřebují péči a individuální přístup k tomu, aby mohli pracovat na sto procent. Proto se snažíme vnímat potřeby každého z nich a tvořit tak prostředí, ve kterém táhneme za jeden provaz.

Jsme v čele vývoje

Moderní technologie ulehčují naši práci a umožňují nám ji dělat v nejvyšší možné kvalitě. Proto se náš “robotický tým“ každou chvíli rozšiřuje o nové stroje. Kovolis Hedvikov se jako jediná slévárna v České Republice věnuje Rheocastingu, odlévání slitin hliníku v polotuhém stavu (semisolid). Tato technologie umožňuje používat materiály jinak tlakovým litím neodlitelné při výrazném snížení výskytu vnitřních vad. Struktura odlitků poskytuje vysokou tažnost, a odlitky lze vytvrzovat pro dosažení vysokých mechanických vlastností.

Velkým úspěchem pro naši firmu se stala událost mezi lety 2012 – 2015, kdy jsme se stali úspěšnými řešiteli projektu “Jádra z anorganických solí pro technologii tlakového lití”, podporovaného v rámci programu ALFA Technologické agentury České republiky spolu
s VŠB – TUO.