SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST

Aktivity pro dobro nejen našeho regionu!

Život v Kovolisu Hedvikov neznamená pouze výrobu hliníkových odlitků. V zákulisí průmyslových strojů se snažíme vykonávat různé aktivity pro dobro nejen našeho regionu.

Budoucností nás všech je nadcházející generace dětí, které naše řemeslo jednou převezmou. Aby měly jistotu profesního uplatnění, rozhodli jsme se podporovat okolní školy. Zaměřili jsme se na studenty Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického v Třemošnicích, kterým poskytujeme stipendia a praxe. Kromě toho od nás dostávají materiál, nářadí, pracovní oděvy a další potřeby pro praktickou výuku v dílnách. Základní školy pravidelně zveme na exkurze do naší výroby, ale myslíme i na malé kutily. Do mateřských škol dodáváme stavebnice, aby si i ty nejmenší děti mohly osvojit technické dovednosti.

Zaujal nás i vzdělávací projekt na podporu technického vzdělávání a řemesel TECHNOhrátky, který s nadšením podporujeme hodnotnými cenami.

Pomocnou ruku při cestě za lepší budoucností podáváme i vězňům na našem detašovaném pracovišti v pardubické věznici. Tam zaměstnáváme osmdesát z nich, kteří si díky tomu pěstují pracovní návyky a zlepšují své šance na opětovné zařazení do společnosti.

Průmysl součást přírody

Hedvičino údolí se nachází v chráněné krajinné oblasti. Slévárna uprostřed přírody může na první pohled působit trochu jako plevel v krásné zahradě. Ochrana životního prostředí je naším denním chlebem a děláme vše pro to, aby okolí naší výroby netrpělo.

Neustále měříme a snižujeme množství produkovaných odpadů a odpadních vod, které mají na okolí vliv. Certifikaci na “ekologické” ISO 14001 bereme jako samozřejmost a bez výjimky zastáváme jasně nastavenou Enviromentální politiku.